Кафедра української лінгвістики та методики навчання

Кафедра української лінгвістики та методики навчання як самостійний структурний підрозділ розпочала свою діяльність у вересні 1986 року. Очолив кафедру кандидат педагогічних наук, доцент Потапенко Олександр Іванович.

Із часу заснування філологічного факультету (1986 рік) кафедра української мови і методики навчання успішно функціонувала, час від часу реорганізовуючись та змінюючи назву (кафедра філології, української мови та літератури, української лінгвістики, методики викладання української мови і літератури). У зв’язку з упровадженням у навчальний процес Болонської системи (2003 р.) стала функціонувати кафедра української лінгвістики і методики навчання (завідувач проф. О. І. Потапенко).

Кафедра готує спеціалістів для педагогічної, навчально-виховної та організаційно-керівної діяльності в системі загальноосвітньої школи та у ВНЗ відповідно до отриманої спеціальності.

Випускова кафедра української лінгвістики та методики навчання забезпечує викладання лінгвістичних дисциплін та дисциплін методики викладання української мови: вступ до мовознавства, практикум з української мови, сучасна українська літературна мова (фонетика), сучасна українська літературна мова (орфографія), старослов’янська мова, сучасна українська літературна мова (лексика), сучасна українська літературна мова (фразеологія), українська діалектологія, основи наукових досліджень з філології, соціолінгвістика, основи журналістики, історія журналістики, методика навчання української мови в ЗОШ, сучасна українська літературна мова (іменна морфологія), сучасна українська літературна мова (дієслівна морфологія), культура української мови, сучасна українська літературна мова (синтаксис простого речення), сучасна українська літературна мова (синтаксис складного речення), історична граматика української мови, історія української мови, стилістика української мови, ділова українська мова, редагування освітніх видань, лінгвокультурологія, шкільний курс української мови і методика його викладання, основи наукових досліджень у філології, українська лінгвістика, загальне мовознавство, методика викладання української мови у ВНЗ 1-2 р.а., лінгвостилістика освітніх видань, українська мова за професійним спрямуванням.

КЕРІВНИЦТВО

Потапенко О.І.

Потапенко Олександр Іванович

кандидат педагогічних наук, професор

Завідувач кафедри кафедри української лінгвістики та методики навчання

ЗАСТУПНИКИ

Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30.

+38 (04567) 7-19-99

kafedra-ulmn@ukr.net